Skip to main content

Een duurzame samenwerking

De samenwerking tussen BAS Bouw en Krijtland Wonen is net zo levendig als het bouwproces zelf. Maurice Schijns, directeur van BAS Bouw, kijkt met veel voldoening terug op de gerealiseerde projecten. “Ons eerste project voor Krijtland Wonen was het bouwen van 31 woningen in Vaals”, legt hij uit. “Het resultaat was naar elkaars tevredenheid en zette de toon voor onze samenwerking.”

“In 1999 richtte ik samen met mijn vader, Fons Schijns, BAS Bouw op. Dit jaar bestaan we 25 jaar”, vertelt Maurice trots. “We zijn een echt familiebedrijf. Dagelijks werken we met zo’n 20 mensen aan verschillende projecten, waaronder ook voor Krijtland Wonen.”

Vader & zoon
“Na mijn opleiding startte ik bij een bouwbedrijf in Best (Brabant). Puur om het vak te leren en teamervaring op te doen. Dat heb ik ongeveer 4 jaar gedaan. In 2003 ben ik hier in de zaak erbij gekomen.”

Vertrouwensband
BAS Bouw en Krijtland Wonen hebben een sterk partnerschap opgebouwd. Maurice: “We investeren beide in de zakelijke relaties die we hebben. Dat is ook de kracht van ons als familiebedrijf. We proberen altijd een vertrouwensband op te bouwen.’’ 

Korte lijnen
Wat maakt BAS Bouw dan anders? Maurice: “We zitten heel kort op de bal. Als directie zijn we altijd bereikbaar. Ik ga ook altijd zelf naar de klant toe. Dat schakelt heel kort. Als er problemen zijn, dan lossen we die meteen op. Deze korte lijnen ervaart men als prettig. De klant krijgt van ons de volle aandacht.”

Het goede voorbeeld geven
BAS Bouw is een volwaardige partner die graag het goede voorbeeld geeft. Op het gebied van duurzaamheid bijvoorbeeld. “4 jaar geleden hebben we ons eigen bedrijfspand gebouwd. Het is voorzien van alle moderne technieken. Zo maken we gebruik van aardwarmte met warmtepompen, hebben we triple glas, geïsoleerde gevels en vloeren. Daarnaast zijn we zelfvoorzienend in energie, dankzij onze 300 zonnepanelen.’’ 

Trots op ons werk
“Of het nu groot of klein is, elk project heeft z’n charme. Het bouwen van de 31 woningen in Vaals was een geweldig project met hoogwaardige architectuur. Een mooi plaatje dat écht iets toevoegt aan de buurt. De 5 appartementen die wij voor Krijtland Wonen realiseerden aan het Von Clermontplein waren ook een hele uitdaging wegens de klein oppervlakte. Op die prachtige resultaten kijken we met veel trots terug. Het is altijd anders en deze variatie en past goed bij ons bedrijf.”

"En met partners als Krijtland Wonen aan onze zijde, ben ik ervan overtuigd dat we nog veel meer prachtige projecten realiseren."

Ideale match
“Krijtland Wonen staat heel dicht bij de bewoners. Het is geen (hele) grote woningcorporatie. Een goede match met BAS Bouw, want wij zijn ook geen (hele) grote aannemer. Ons DNA komt overeen en we hebben dezelfde doelen voor ogen. Dat maakt onze samenwerking ook zo succesvol.”

Voor de toekomst ziet Maurice alleen maar meer groei en kansen. “We streven naar het beste in alles wat we doen”, zegt hij vastberaden. “En met partners als Krijtland Wonen aan onze zijde, ben ik ervan overtuigd dat we nog veel meer prachtige projecten realiseren.”